Toczenie CNC metalu precyzyjne usługi

Nasza firma oferuje usługi toczenia CNC metalu. Działamy rzetelnie i terminowo. Posiadamy nowoczesne i precyzyjne maszyny. Oferujemy toczenie CNC w atrakcyjnych cenach. Każde zlecenie realizujemy szybko i z zachowaniem wysokiej jakości. Stawiamy też na dobre i przejrzyste warunki współpracy z Klientami. Zawsze dokładnie informujemy o kosztach i szacowanym czasie oczekiwania.

+48 730 389 661
Otrzymaj bezpłatną wycenę • Ponad 9 lat doświadczenia • Precyzyjny park maszynowy
toczenie CNC metalu precyzyjne usługi
Dlaczego my
Korzyści dla Ciebie ze współpracy
Działamy terminowo, rzetelnie i profesjonalnie

Każde zlecenie realizujemy w ustalonym czasie. Działamy profesjonalnie i rzetelnie. Wykonujemy toczenie CNC na wielu różnych maszynach, co pozwala nam radzić sobie z produkcją nawet w przypadku awarii.

Wieloletnie doświadczenie i najwyższa jakość

Dbamy o to, aby cały proces od projektowania, po dobór materiałów, produkcję i dostawę był na najwyższym poziomie. Działamy w branży od wielu lat i umiemy poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Nasze bogate doświadczenie sprawia, że usługi toczenia CNC są na najwyższym poziomie.

Nowoczesny i precyzyjny park maszynowy

Posiadamy nowoczesne tokarki CNC, które są w stanie poradzić sobie nawet z największymi wyzwaniami. Wykonujemy toczenie metalu z dużą precyzją oraz dokładnością.

Szybki kontakt
Bezpłatna wycena

Skontaktuj się z nami - doradzimy, pomożemy i przedstawimy indywidualną bezpłatną wycenę

Toczenie CNC metalu

Proces toczenia jest jedną z form obróbki skrawaniem. Jest to obróbka wiórowa, która polega na wprawieniu w ruch obrotowy wykonywanego przedmiotu. Narzędzie skrawające, które wykonuje toczenie metalu, pozostaje nieruchome. Nóż wykonuje jedynie prostolinijny ruch posuwowy. Wszystkie parametry pracy urządzenia wprowadzane są do komputera, który zajmuje się sterowaniem. Dobiera prędkość obrotu i szybkość posuwu, dzięki czemu możliwe jest także toczenie precyzyjne.

Sterowanie tokarką numeryczną odbywa się za pośrednictwem interfejsu komputerowego. Znajdujący się w maszynie sterownik podłączony jest do komputera. Dzięki temu toczenie CNC jest wysoce precyzyjne. Maszyna posiada zdefiniowany układ współrzędnych, w ramach którego poruszają się wszystkie osie urządzenia.

Operator nie steruje pracą maszyny ręcznie - proces ten jest w pełni automatyczny. Nasze usługi toczenia CNC wykonujemy na zaawansowanym i precyzyjnym sprzęcie. Po zakończeniu pracy wszystkie elementy obrabiarki wracają na ustalone miejsce, co pozwala na wykonanie drugiego identycznego przedmiotu.

Usługi toczenia CNC

Podczas toczenia numerycznego wykorzystujemy sprawdzone oprogramowanie komputerowe, które pozwala nam wykonywać naszą pracę w sposób precyzyjny i zoptymalizowany. Dobrze wykonane toczenie CNC jest szybkie, powtarzalne i dokładne. Cały proces zaczyna się od zaprojektowania przedmiotu. Alternatywą dla wykonania wektorowego projektu jest ręczne napisanie kodu, co lepiej sprawdza się podczas małych i nieskomplikowanych zadań.

W przypadku bardziej skomplikowanych prac toczenie metalu wykonujemy na podstawie przygotowanych rysunków. Specjalne oprogramowanie CAD pozwala nam na zoptymalizowanie całego procesu produkcji.

W następnym etapie nasze usługi toczenia CNC wymagają zastosowania kolejnego programu do sterowania samą obrabiarką. Wykorzystujemy programy typu CAM, które pozwalają operatorowi na precyzyjne ustalenie parametrów pracy urządzenia. Precyzyjne toczenie CNC wymaga ustalenia takich parametrów jak prędkość obrotu materiału czy szybkość posuwu noża.

Nasi operatorzy posiadają wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu są w stanie idealnie dopasować wszystkie parametry. Wypracowaliśmy szereg procedur, które pozwalają nam zachować wysoki poziom precyzji i dokładności. Dzięki temu, że wykonujemy toczenie CNC zgodnie ze standardami, optymalizujemy zużycie materiału i czas pracy. Ostatnim etapem jest wykonanie właściwego toczenia. W procesie tym operator praktycznie nie bierze udziału, wykonując jedynie prace kontrolne oraz pomiarowe.

Toczenie CNC metalu - zalety i korzyści

Oferowane przez nas toczenie CNC ma wiele zalet. Na przestrzeni wielu lat zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które dzisiaj przekuwamy w sprawną i wydajną produkcję. Takie usługi jak toczenie metalu nie mają przed nami żadnych tajemnic. Dysponujemy procedurami technologicznymi, które pozwalają nam pracować z różnymi rodzajami metalu, takimi jak stal, miedź czy mosiądz.

Standaryzacja i powtarzalność

Każdy przedmiot wykonywany na obrabiarce numerycznej może być powtarzalny. Wynika to z zapętlonego sprzężenia zwrotnego w zamkniętym układzie współrzędnych. Maszyna jest w stanie nieskończoną liczbę razy powtarzać dokładnie te same czynności, co przy odpowiednim ustawieniu narzędzia i materiału da zawsze identyczny efekt. Wykonywane przez nas toczenie CNC idealnie nadaje się do produkcji seryjnej.

Wysoka wydajność

Oddanie kontroli nad maszyną komputerowi sprawia, że nie tylko niweluje się ryzyko ludzkiego błędu do zera, ale też znacznie zwiększa się wydajność. Urządzenie jest w stanie wykonywać toczenie metalu o wiele szybciej niż manualne odpowiedniki. Komputer precyzyjnie wykonuje wszystkie ruchy, nad czym czuwa szereg czujników. Wspomaganie komputerowe znacznie ułatwia cały proces.

Optymalizacja kosztów

Obróbka CNC metali to również mniejsze wydatki, ponieważ trzeba na nią poświęcić znacznie mniej czasu i energii. Raz zaprojektowany przedmiot można wykonywać wielokrotnie według tych samych wytycznych. Nasze usługi toczenia CNC oferujemy wyjątkowo korzystnych cenach. Niezależnie od tego, jak dużą liczbę przedmiotów chce się zamówić, wykorzystanie tokarki numerycznej jest bardzo opłacalne.

Bezpieczeństwo

Ponieważ w procesie toczenia operator nie bierze czynnego udziału, przebiega on w bezpiecznych warunkach. Mniejsza liczba wypadków i awarii przekłada się na wydajność pracy i lepszą optymalizację kosztów. Sprawne toczenie CNC przebiega w ustalonych warunkach i zgodnie z wypracowanymi wcześniej standardami.

Toczenie CNC - rodzaje

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje takiego procesu jak toczenie CNC. Nasz rozbudowany park maszynowy pozwala nam na korzystanie z każdego z nich. Dobieramy odpowiednie metody pracy do sytuacji, co pozwala nam zawsze spełniać oczekiwania Klientów.

  • Toczenie wzdłużne - Polega na obrabianiu w taki sposób, żeby kierunek posuwu noża był równoległy do osi obrotu materiału. Nóż przechodzi przez przedmiot dwukrotnie. Pierwsze przejście to toczenie zgrubne, które nadaje przedmiotowi odpowiedni kształt, a drugie to toczenie dokładne, czyli precyzyjne.
  • Toczenie poprzeczne - W tym procesie narzędzie skrawające posuwa się prostopadle do osi obrotu przedmiotu. Pozwala to na precyzyjną obróbkę nietypowych elementów.
  • Toczenie kopiowe - Metoda skrawania, która polega na obróbce według wzornika. Pozwala to na posuw noża w niezależny sposób. Takie toczenie CNC zapewnia wysoką elastyczność podczas pracy.
  • Toczenie kształtowe - Sposób wykorzystywany do obróbki krótkich brył niecylindrycznych. Wymaga wykorzystania narzędzia skrawającego, którego kształt dopasowany jest do przedmiotu. Pozwala na toczenie metalu o nietypowych kształtach.

Toczenie CNC - zastosowanie w przemyśle

Taką usługę jak toczenie CNC wykorzystuje się na szeroką skalę podczas licznych procesów produkcyjnych. Wśród naszych Klientów znajdują się liczne przedsiębiorstwa produkcyjne oraz zakłady pracy. Wykonujemy usługi toczenia CNC dla Klientów indywidualnych i biznesowych.

Toczenie CNC wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie potrzebne są precyzyjne przedmioty o owalnym kształcie. Z toczenia numerycznego korzystają firmy zajmujące się branżami takimi jak produkcja elementów metalowych, budowa maszyn, produkcją sprzętów AGD, elektroniką czy budownictwem.

Jedynym ograniczeniem dla zastosowania tej technologii jest wyobraźnia projektantów. Wykonujemy także toczenie precyzyjne, które pozwala na stworzenie przedmiotów o bardzo dużej dokładności. Obróbka CNC metali i takie właśnie metody stosowane są między innymi w takich miejscach jak fabryki samolotów czy maszyn budowlanych.

Dobrze wykonane toczenie CNC wymaga odpowiedniego parku maszynowego. Czujniki i systemy sterowania pozwalają nam przygotować odpowiednie rozwiązania. Nasi operatorzy dysponują przejrzystymi interfejsami, dzięki czemu są w stanie realizować toczenie metalu z niezwykłą precyzją i dokładnością. Proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany, dlatego toczenie CNC dobrze sprawdza się nawet podczas produkcji seryjnej.

Zadzwoń +48 730 389 661