Obróbka skrawaniem metali CNC Rzeszów frezowanie i toczenie

Obróbka skrawaniem Rzeszów w AluWork to wieloletnie doświadczenie, terminowość, profesjonalizm i nowoczesny, precyzyjny park maszynowy. Wykonujemy toczenie, frezowanie CNC i obróbkę chemiczną metali. Obróbka CNC metali Rzeszów korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych maszyn i narzędzi, a wszystkie wykonane przez nas detale poddajemy starannej kontroli jakości. Oferujemy kompleksowe usługi. Od pozyskania materiału do dostawy produktu. Zapraszamy do kontaktu - doradzimy i pomożemy, otrzymasz bezpłatną wycenę.

+48 730 389 661
Otrzymaj bezpłatną wycenę
obróbka metali cnc rzeszów skrawaniem frezowanie i toczenie
Dlaczego my
Korzyści dla Ciebie ze współpracy
Działamy terminowo, rzetelnie i profesjonalnie

Na bieżąco informujemy o postępach prac, zapewniamy dobry kontakt i profesjonalne podejście.

Wieloletnie doświadczenie i najwyższa jakość

Dbamy o to, aby cały proces od projektowania, po dobór materiałów, produkcję i dostawę był na najwyższym poziomie.

Nowoczesny i precyzyjny park maszynowy

Precyzyjne tokarki i frezarki CNC, które posiadamy zapewniają najwyższą jakość i precyzję.

Obróbka metali CNC Rzeszów

W procesie obróbki metali Rzeszów powierzchnia płaska lub wybrana bryła jest przekształcana w taki sposób, aby osiągnęła ona kształt i rozmiar zgodny z projektem technicznym. Zatrudniamy doświadczonych pracowników, którzy posiadają dużą wiedzę techniczną. Podczas obróbki metali Rzeszów wykorzystywane są różne urządzenia (np. tokarki, frezarki, wiertarki, szlifierki, gwintownice), które mają za zadanie pomóc w osiągnięciu zamierzonego efektu.

Maszyny te mogą być sterowane numerycznie (CNC), zwłaszcza w przypadku niewielkich elementów wymagających dużej precyzji, jak również konwencjonalnie, czyli przez doświadczonego pracownika. Obróbka metali Rzeszów obejmuje również prace wykańczające, które mają za zadanie poprawić funkcjonalność lub zwiększyć walory estetyczne danego elementu.

W zależności od tego jakie urządzenie zostanie wykorzystane w procesie obróbki CNC metali oraz jakie metody obróbki skrawaniem CNC zostaną zastosowane można osiągnąć zróżnicowane rezultaty. W procesie tym mogą powstać np. koła zębate, stożki czy części zamienne do różnych linii technologicznych. Zastosowanie maszyn sterowanych numerycznie pozwala osiągnąć dużą powtarzalność przy jednoczesnym zachowaniu dużej dokładności i szczegółowości. Przekłada się to również na oszczędność czasu i pieniędzy.

Obróbka skrawaniem Rzeszów

Obróbka skrawaniem Rzeszów jest procesem polegającym na ścinaniu niewielkich części materiału do momentu osiągnięcia pożądanego kształtu i rozmiaru. Proces ten pozwala na wyprodukowanie elementów o wybranej formie, rozmiarze oraz stopniu chropowatości.

W obecnych czasach obróbka skrawaniem Rzeszów może być przeprowadzana sposobem tradycyjnym lub przy zastosowaniu technologii CNC, która pozwala na zachowanie dużej precyzji oraz powtarzalności oraz wpływa na skrócenie czasu pracy nad danym elementem, co pozwala na szybszą realizację zleceń.

Obróbka CNC Rzeszów skrawaniem metali

Oferowane przez naszą firmę usługi obróbki skrawaniem Rzeszów realizowane są na najwyższym poziomie. Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania klientów i doradzą na każdym etapie realizacji zamówienia. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie i zapewniamy sprawną obsługę.

Toczenie CNC Rzeszów

W tym przypadku do obróbki skrawaniem CNC Rzeszów wykorzystywana jest tokarka, która jest wyposażona w nóż tokarski. To właśnie te noże pozwalają na dostosowanie wymiarów i kształtu danego elementu zgodnie z projektem. W maszynie noże tokarskie pozostają nieruchomo, a przedmiot poddawany obróbce jest obracany w taki sposób, aby można było osiągnąć zaplanowany efekt.

Proces toczenia CNC Rzeszów pozwala na skuteczne obrobienie w zasadzie każdego rodzaju metalu. Jeśli chodzi o toczenie CNC to wyróżnia się kilka metod - poprzeczne, kopiowe, wzdłużne czy kształtowe. W zależności od tego, jaka metoda będzie wykorzystywana inna jest konstrukcja urządzenia. Obróbka CNC metali odbywa się przy pomocy maszyn sterowanych numerycznie, czyli komputerowo. Podczas obróbki należy zwrócić uwagę na takie parametry jak prędkość, siła, głębokość skrawania oraz kierunek posuwu (równolegle oraz prostopadle). Wyróżnia się również obróbkę zewnętrzną, jak również wewnętrzną.

Frezowanie CNC Rzeszów

Frezowanie CNC jest kolejną metodą obróbki skrawaniem Rzeszów, która może być przeprowadzana zarówno przy użyciu konwencjonalnego sprzętu, jak również sprzętu sterowanego numerycznie (frezowanie CNC). W procesie tym wykorzystywana jest maszyna nazywana frezarką, która pozwala na dostosowanie kształtu, wymiarów oraz specyfikacji powierzchni do tych zaplanowanych w projekcie. Frezarka wyposażona jest w narzędzia zawierające wiele ostrzy, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu, możliwa jest produkcja elementów metalowych o bardzo skomplikowanych kształtach.

Wyróżniamy kilka rodzajów frezowania:

  • kształtowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych znajdują się na powierzchni złożonej bryły obrotowej;
  • walcowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych umieszczone są bezpośrednio na powierzchni walcowej;
  • przeciwbieżne - ostrza narzędzi przemieszczają się w przeciwne strony;
  • współbieżne - ostrza poruszają się w tym samym kierunku.

Frezowanie Rzeszów CNC ma wiele różnych zastosowań. Pozwala nie tylko nadać elementom odpowiednią funkcjonalność, ale również wykończyć je w estetyczny sposób. Frezowanie może być wykorzystywane nie tylko do obróbki metali Rzeszów, ale również do obróbki drewna. Bardzo często jest ono wykorzystywane do wykonania różnych dekoracyjnych wzorów na meblach czy innych elementach wyposażenia. W przypadku obróbki metali Rzeszów frezowanie często jest wykorzystywane do nadawania odpowiedniego kształtu kołom zębatym, rowkom czy gwintom. Pozwala również na nadanie odpowiedniego kształtu i rozmiaru każdej płaskiej powierzchni.

Zadzwoń +48 730 389 661